default logo

История

Международната научно-техническа конференция "Автоматизация на дискретното производство" от 1998 год. се провежда ежегодно в рамките на дните на науката организирани от ТУ-София.

В конференцията участват учени от България, Германия, Чехия, Грузия, Беларус, Сърбия, Македония и др.

Организатор на конференцията е катедра "АДП" при МФ на ТУ-София.

Тематиката на конференцията е в областта на мехатрониката, автоматизацията и роботизацията на производствата с дискретен характер. Обособени са девет основни научни направления.

Всяка от конференциите е с участие на над 80 учени от техническите университети и институти от България и Европа, представители на фирми и организации от България, докторанти и студенти обучавани в катедра "АДП" на МФ при ТУ-София.

history image
history image history image

Важни дати свързани с историята на конференцията

декември 1971 год.
В София е проведена Национална конференция "Автоматизация на дискретното производство".

декември 1972 год.
Проведена е Първата Национална конференция с международно участие "Автоматизация на дискретното производство".

ноември 1974 год.
В комплекс "Дружба" (понастоящем Св. Константин и Елена) – Варна е проведена Втората Национална конференция с международно участие "Автоматизация на дискретното производство".

октомври 1978 год.
В комплекс "Дружба" – Варна е проведена Третата национална конференция с международно участие "Автоматизация на дискретното производство".

ноември 1980 год.
В Пловдив е проведена Четвъртата национална конференция с международно участие "Автоматизация на дискретното производство".

от 1981 год. до 1996 год.
Проведени са още три национални конференции с международно участие "Автоматизация на дискретното производство".

от 1998 год. до 2012 год.
По инициатива на проф. Чакърски (ръководител на катедрата по това време) националната конференция с международно участие "Автоматизация на дискретното производство" се провежда ежегодно, предимно в почивната база на ТУ-София в гр. Созопол.

от 2012 год. до момента
Конференцията "Автоматизация на дискретното производство" е международна научно-техническа конференция.